CELINKI

Poduszki Celinki dla chłopca i dla dziewczynki

Ogłoszenie

ZAPRASZAM NA FORUM Z NOWYM ADRESEM http://www.szyjemycelinki.pun.pl

#1 2011-03-07 02:02:25

TRIXI

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-07
Posty: 15
Punktów :   

Jak wycenić patchwork?

Nie wiem gdzie wstawić to zapytanie, więc wstawiam tu....

Właściwie poszukiwanie odpowiedzi na pytanie postawione w temacie, przywiodło mnie na to forum.
Liczę, że wiecie więcej na ten temat niż ja, tak więc, bardzo Was proszę o podpowiedź, czy istnieje jakiś sposób na wycenę pracy patchworkowej?
Jak wiadomo patchworki, to dzieła, których uszycie zajmuje sporo czasu, zwłaszcza jeśli praca ma spore rozmiary.
Ostatnio uszyłam sporą makatkę. Wykonanie dzieła zajęło mi tydzień, chciałabym ją wystawić na sprzedaż, ale zupełnie nie wiem jak wycenić swoją pracę ?
Na naszym rynku prawie nie ma w sprzedaży patchworków w sensie : makatka-quilt, brakuje więc 'punktu odniesienia'.
Będę wdzięczna za jakieś podpowiedzi


Pozdrawiam, TRIXI

Offline

 

#2 2011-03-07 14:00:27

 Celina

Administrator

4689791
Call me!
Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2008-06-08
Posty: 1173
Punktów :   
WWW

Re: Jak wycenić patchwork?

Zobaczymy może mistrz panett coś Ci podpowie, z tego co sie orietuje na innych forach, problem jest ze zbyciem. Każdy kupujący kręci nosem że drogo..

Pochwal się swoimi dziełami a ja zapraszam do naszej galerii.

Offline

 

#3 2011-03-07 16:59:40

TRIXI

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-07
Posty: 15
Punktów :   

Re: Jak wycenić patchwork?

Celina napisał:

Zobaczymy może mistrz panett coś Ci podpowie, z tego co sie orietuje na innych forach, problem jest ze zbyciem. Każdy kupujący kręci nosem że drogo..

Pochwal się swoimi dziełami a ja zapraszam do naszej galerii.

Dzięki, że się odezwałaś
Problemem, chyba, są zarobki w naszym kraju, albo niewiedza przeciętnego kupującego, jak długo powstaje patchwork....tak mi się wydaje.
W tym momencie nasuwa mi się pytanie, czy warto poświęcać czas na stworzenie czegoś pięknego, dopracowanego, na co trzeba poświęcić sporo czasu, a więc raczej drogiego, czy też iść na 'łatwiznę' i bylejakość dostosowaną cenowo do oczekiwań kupujących?
Pewnie dlatego tak dobrze prosperują sklepy z tanią (czyt. tandetną) 'chińszczyzną'

Czekamy zatem na mistrza/mistrzynię ? -  panett

Ostatnio edytowany przez TRIXI (2011-03-07 17:13:45)


Pozdrawiam, TRIXI

Offline

 

#4 2011-03-10 07:43:03

panett

Administrator

9825024
Skąd: Kaszuby
Zarejestrowany: 2008-06-03
Posty: 641
Punktów :   

Re: Jak wycenić patchwork?

Rękodzieło musi kosztować. Musisz sama sobie powiedzieć jaki jest koszt powstania patchworku. Koszt materiału do tego dolicz koszt twojej pracy. Policz ile godzin poświęciłaś na uszycie i jaki zarobek za godzinę byłby dla ciebie satysfakcjonujący, do tego powinnaś jeszcze doliczyć inne poniesione koszty. To minimum jakie musisz osiągnąć. Do tego jeszcze powinien być doliczony dodatek za twój projekt i takie tam inne, podatki. Rzeczy ręcznie robione kosztują fortunę. Trzeba je tylko odpowiednio wypromować i sprawić, żeby ludzie którzy mają pieniądze chcieli je wydać akurat na twoje dzieło.


"Człowiek jest wolny jak ptak w klatce - może poruszać się tylko w pewnych granicach" Johann Kapar Lavater


MÓJ BLOG

Offline

 

#5 2011-03-10 18:12:57

TRIXI

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-07
Posty: 15
Punktów :   

Re: Jak wycenić patchwork?

Dziękuję panett za odpowiedź.....hmm... sporo tego, sprawa nie jest wcale prosta....przydałby się wzór takiego rozliczenia, bo skąd mogę wiedzieć ile np. wynosi dodatek za projekt, są jakieś normy, które go określają?

Trzeba je tylko odpowiednio wypromować i sprawić, żeby ludzie którzy mają pieniądze chcieli je wydać akurat na twoje dzieło.

Jak tego dokonać? Poproszę o sugestie


Pozdrawiam, TRIXI

Offline

 

#6 2011-03-10 19:35:54

panett

Administrator

9825024
Skąd: Kaszuby
Zarejestrowany: 2008-06-03
Posty: 641
Punktów :   

Re: Jak wycenić patchwork?

Nie wiem ile wynosi ten dodatek, ale kiedyś pisała o tym Baglady http://baglady.blox.pl/2008/08/Rozmysla … zkiem.html na swoim blogu. Pisze, że powinno być 20-30%

Gdybym wiedziała jak wypromować patchworki to bym z tego żyła, a tak muszę póki co szyć odzież, robić przeróbki, a patchworkiem zajmować się hobbystycznie.


"Człowiek jest wolny jak ptak w klatce - może poruszać się tylko w pewnych granicach" Johann Kapar Lavater


MÓJ BLOG

Offline

 

#7 2011-03-10 21:55:07

TRIXI

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-07
Posty: 15
Punktów :   

Re: Jak wycenić patchwork?

Dzięki za link, poczytałam.
Muszę przeprowadzić dokładne obserwacje z 'zegarkiem w ręku' ile czasu zajmuje mi wykonanie dzieła, prawdę mówiąc, nigdy tego nie mierzyłam...zwykle pracuję popołudniami, aż do późnej nocy, bo jak już zacznę, to się nie mogę od roboty oderwać Koszt materiału, to niewielka część ceny patchworku, materiały można nieraz bardzo tanio nabyć. Najistotniejsza część, to pomysł i praca nad realizacją tego, co było tylko mglistym obrazem w naszej wyobraźni....muszę się nad tym wszystkim trochę 'pogimnatykować' i zobaczymy co mi z tego wyjdzie....


Pozdrawiam, TRIXI

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl